China LUNG CHING Xi Hu

Jeden z pěti nejznámějších zelených čajů Číny, poeticky nazývaný "Dračí studna".

  • Výrobce: seraf
50 g

210 Kč

100 g

400 Kč

250 g

830 Kč


Lung Ching Xi - Hu superior (Dračí studna od Západního jezera) Jeden ze dvou nejznámějších čínských zelených čajů.


Má příjemnou, nasládlou, nezaměnitelně lehce napraženou chut a s charakteristické větší ploché lístky krásné barvy. Ideální do letního počasí kvůli svým ochlazujícím účinkům ale vhodný i k pití při podzimním hřejivém večerním slunci.


Sklizeň a původ Sklizeň 24.3. 2013 Původ: Čína, provincie Hangou [Chan Čžou] na východě Číny. List Listy jsou větší, ploché, pravidelně skládané, bez tipsů. Barva listu je svěže žlutozelená, vůně lehce napražená. Nálev Nálev má nezakalenou jemně světležlutou barvu. Vůně je lehce hrášková, sladká a evokující kvalitní třtinový cukr, a nezaměnitelně slabounce napražená,. Ve vůni vylouhovaného listu naleznete lehce pražené oříšky (oříšky sacha inchi) a jarní mladé lusky. Chuť je svěže nasládlá, přitom plně osvěžující, výrazná s jemným tonem napražení. Bez trpkosti a svíravosti. Dochuť je lehká s trávovými tóny. Má středně dlouhé doznívání, postupem sládne a v závěru může připomínat pražené kešu ořechy.


Jak si čaj připravíte Historie Jezero Xi – Hu se nachází v čínské provincii Hangou ležící na východě země. Již z dob „Klasické knihy o čaji“ kterou napsal slavný Lu Yüe (8. st. n. l.) jsou kolem Západního jezera známy čajové plantáže. Nejlepší sklizeň probíhá v období jara. Následuje přesně stanovený proces třídění, sušení a pražení, který dává čaji charakteristickou výraznou vůni a chuť. Lung Ching je velice populární čaj, a proto se vyrábí v mnoha třídách kvality a také se dnes již pěstuje nejen v původní oblasti, ale na mnoha jiných místech země.


Z nejznámějších tříd Trvanlivost 2-3 roky. Čaj Lung Ching patří mezi středně, až více trvanlivé zelené čaje. Během prvního ¾ roku u čaje poznáte výrazné známky svěžesti, poté se charakter čaje ustálí a po dobu dalšího roku můžete očekávat uspokojivou, zralou chuť. Poté kvalita čaje postupně uvadá.0,00 Kč , 0 Položek
přihlásit se